Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Celal Koloğlu: Her Önüne Gelen Müteahhit Oluyor!

Celal Koloğlu: Her Önüne Gelen Müteahhit Oluyor!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, "Her önüne gelenin müteahhit olabildiği bir sistemde çalışıyoruz" dedi.

Dünya Gazetesi'nden Esra Özarfat'ın haberine göre, geçmişte eleştirdikleri müteahhitlik karnesini bugün arar hale geldiklerini söyleyen Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yaşanan aksaklıklara değinerek; “Her önüne gelenin müteahhit olabildiği bir sistemde çalışıyoruz” dedi.

İnşaat sektöründe çalışanların sağlık ve güvenliğinin son dönemde yaşanan kazalarla daha dikkat çekici hale geldiğine vurgu yapan İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, ihmal konusunun kazaların en önemli sebeplerinden biri olduğuna değindi. Meclis’te bulunan kanun teklifine göre tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde mesleki yeterlilik belgesinin bu yıl zorunlu hale getirileceğine dikkat çeken Koloğlu, “Artık ehil olmayanlar sektörde çalışamayacaklar” dedi. Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği konusunda kurumsallaşma açısından doğru bir yolda olduğunu kaydeden Celal Koloğlu, yasaları uygulayan insanların iyi niyetli olmasının yasa yapmaktan daha önemli olduğuna değindi. Kazalarda sorumluların iyi tespit edilmesi gerektiğine vurgu yapan Koloğlu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ödüllendirmenin sistemin bir parçası haline getirilmesi gerektiği önerisinde bulundu. “Her önüne gelenin müteahhit olabildiği bir sistemde çalışıyoruz. Müteahhitlik karnesini geçmişte eleştirirdik, bugün onu arar hale geldik” diyen Koloğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bir karayolu işinden 35-40 kişi iş deneyim belgesi almaktadır. Kaydı da kontrolü de yoktur. Daha sonra bu insanlar iş yapmak için değil, iş almak için en ucuz teklifi veriyorlar. Verilen bu teklifl erle iş sağlığı ve güvenliği maliyetlerine nasıl katlanacaklar bilemiyoruz. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar, insan hayatına değer vermezler.”

Kaynak: http://www.yapi.com.tr/haberler/her-onune-gelen-muteahhit-oluyor_127921.html

Eklenme tarihi: 23 Ocak 2015

Okunma sayısı: 2675

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım