Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Kentsel dönüşüm kira yardımı bedeli 2015'te arttı!

Kentsel dönüşüm kira yardımı bedeli 2015'te arttı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kira yardımı ödemelerine zam yaptı. Peki İstanbul'da kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL oldu? Kira yardımında toplu ödeme olacak mı? Belediyeler, kira yardımında hangi görevi üstlenecek?..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kira yardımı bedelini güncelledi ve 2014 yılında 680 TL olan kira yardımı miktarını 735 TL'ye çıkardı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı, daha önce duyurduğumuz sistem güncellemesiyle gerçekleşti. Ocak ayında ödenmeyen kira yardımları, ay sonuna kadar 735 TL olarak hak sahiplerinin banka hesaplarına aktarılacak.

Kira yardımı, toplu olarak alınabilecek mi?
Kentsel dönüşüm kira yardımında daha önce yapılan "5 aylık toplu ödeme"den bu ay itibariyle vazgeçildi. Ocak 2015 itibariyle kentsel dönüşüm kira yardımı, aydan aya ödenecek.

Belediyelerin görevi ne olacak? Ödemeyi belediye elden mi yapacak?
Kira yardımı ödemelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir diğer yeniliği de ilçe belediyelerine görev verilmesi oldu...

Buna göre kira yardımı başvuruları, ilçe belediyesine yapılacak. Evrak hazırlığı ilçe belediyesinde tamamlandıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilecek.

Ödemeler ise daha önce olduğu gibi Bakanlık tarafından hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacak. Belediyeden elde ödeme söz konusu olmayacak.

Ocak 2015'ten önce başvuru yapanların işlemleri, İstanbul Beşiktaş'taki Çevre ve Şehircilik Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nde gerçekleşirken, bundan sonra başvuru yapacak hak sahipleri ilçe belediyesine başvuracak.Arama kelimeleri: Kentsel dönüşüm kira yardımı kaç lira oldu,2015 kira yardımı miktarı,kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 miktarı,kentsel dönüşüm kira yardımı ocak 2015te ne kadar oldu,kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu,kira yardımı ödemesi belediye mi yapacak,kira yardımı ödemeleri ne kadar oldu

Kaynak: http://emlakkulisi.com/kentsel-donusum-kira-yardimi-bedeli-2015te-artti/339024

Eklenme tarihi: 28 Ocak 2015

Okunma sayısı: 3256

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım