Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » TANAP, Yozgat'ta bin 500 kişiye istihdam sağlayacak!

TANAP, Yozgat'ta bin 500 kişiye istihdam sağlayacak!

Azerbaycan doğal gazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacağı TANAP projesi kapsamında, Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulan mobilizasyon kampında, yaklaşık bin 500 kişi istihdam edilecek.

Azerbaycan doğalgazını  Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulacak mobilizasyon kampında yaklaşık bin 500 kişiye iş imkanı sağlanacak.

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TANAP'ın, Türkiye genelinde 10 yerde kurulacak mobilizasyon kampından birinin de beldelerinde olacağını söyledi.

Mobilizasyon kampının 300 dönümlük alana kurulacağını dile getiren Sungur, kamp inşaatında şu an 300 kişinin çalıştığını çalıştığını kaydetti.

Sungur, proje kapsamındaki işler sayesinde belediyeye 400 bin lira katkı sağlandığını ifade ederek, "İnşaat çalışmaları şubat ayı sonunda tamamlanacak. İnşaat aşaması olmasına rağmen şu an itibarıyla 300 kişi çalışıyor ve bunların yüzde 90’ı Sorgun, Saraykent ve Doğankentli. Bu rakam inşaatın tamamlanması sonrasında bin kişiye ulaşacak. Bir yıl içinde de burada bin 500 kişi istihdam edilmiş olacak. Proje yaklaşık 10 yıl sürecek" diye konuştu.

Mobilizasyon kamp alanının belde ve çevresine çok büyük katkılar sağlayacağını anlatan Sungur, kampın hem beldelerinde hem de çevre ilçe ve beldelerde ekonomiyi canlandıracağını anlattı.

- Kamp alanında her türlü sosyal tesis olacak
Kamp alanında da çalışanlar için her türlü sosyal tesisin bulunacağını dile getiren Sungur, şöyle devam etti:

"Şu anda futbol, basketbol, voleybol sahalarının yapımı sürüyor. Yeşil alanların ve parkların planlamaları yapıldı. Sosyal tesislerin yanında yürüyüş yolları, spor salonları, sağlık klinikleri ve daha bir çok tesis yapılacak. Sağlık kliniğinde doktoru, hemşiresi bulunacak. Yemekhaneleri, yazın klima ile serinleyen, kışın kaloriferle ısınan yatakhaneleri bulunacak. Son derece hijyenik bir kamp alanı olacak."

Sungur, mobilizasyon kampının her türlü alt yapısının da tamamlanacağını belirterek, "Kamp yetkilileri de burada ikamet edecek. Beldemizdeki esnafa da katkıları olacak. Burada çalışacak 850-900 kişiyi, Doğankent nüfusuna kaydettirerek ayrıca İller Bankası’ndan da bir gelir sağlayacağım. Kısacası bu proje Doğankent ve çevresinde işsizliğe çözüm olacak. Doğankent’in çevresi daha da değişecek" ifadelerini kullandı.   

Kaynak: AA

Eklenme tarihi: 28 Ocak 2015

Okunma sayısı: 2423

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım