Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Genel Sekreter Kazım Aydın ile Expo 2016 Hazırlıkları Hız Kazandı!

Genel Sekreter Kazım Aydın ile Expo 2016 Hazırlıkları Hız Kazandı!

Türkiye'de 5 bin 3 kişilik ana salon kapasitesiyle 'ilk ve tek' olan, tamamlandığında ilk etapta 6 bin 500, uluslararası sergi sonrası da 9 bin 500 kişilik olması planlanan kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya sergi alanında yapılıyor.

Aksu ilçesinde bin 121 dönümlük alandaki EXPO 2016 Antalya'da çalışmalar sürerken en büyük alana yapılan Kongre Merkezi inşaatı da devam ediyor. Bu yıl 23 Nisan'da 'Çiçek ve Çocuk' temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya'da aynı anda hizmete girecek olan kongre merkezi, Türkiye ve Antalya için 'ilk ve tek' olma özelliğini de beraberinde getiriyor.

KAPASİTE 9 BİN 500 KİŞİYE YÜKSELECEK
Geçen yıl temeli atılan ve inşaat süresi 10 ay olan kongre merkezi, 33 bin metrekarelik kapalı, 8 bin 500 metrekarelik açık alan olarak inşa edildi. Çalışmalarda ise ilerleme yüzde 80'lik orana ulaştı. Ana salonu 5 bin 3 kişi olan EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, Türkiye'de ana salon kapasitesi ile bir 'ilk ve tek' olma özelliğini de taşıyor.Kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya'nın yapılacağı 23 Nisan-30 Ekim tarihleri arasındaki 6 aylık uluslararası etkinlikte, toplantı, panel ve konferanslara ev sahipliği yapacak. Giriş ile birlikte 3 kattan oluşan merkezde 462 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu, 880 kişi kapasiteli 5 salon yapılıyor. Her katta 2 bin 500 metrekareyi bulan fuayelerin de yer aldığı kongre merkezinde, kafeteryaların yanı sıra 300 kişilik restoran da yapılıyor. Kongre Merkezi’nin hemen yanına inşa edilen 3 bin metrekarelik iç bahçe alanları (indoor garden), sergi sonrası kongre merkezine entegre edilecek. Böylece kongre merkezinin 6 bin 500 olan kapasitesi, 3 bin kişi ilaveyle 9 bin 500 kişiye yükselecek.

ORKESTRA ÇUKURU UNUTULMADI
Antalya Film Festivali, Uluslararası Piyano Festivali gibi kültürel ve sanatsal bir çok etkinliğin yanı sıra, opera ve bale temsilleri de unutulmadı ve 5 bin 3 kişilik ana salona 60 metrekarelik orkestra çukuru da yapıldı. 455 metrekarelik ana sahnesi ile EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, dev sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapmış olacak.

GENEL SEKRETER AYDIN, ÇALIŞMALARI DENETLEDİ
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, kongre merkezi inşaatının yapımını üstlenen TACA İnşaat'ın yetkilileri ile kongre merkezindeki çalışmaları denetledi ve bilgi aldı.EXPO 2016 Antalya sergi alanı içindeki en büyük alanın kongre merkezi olduğunu belirten Genel Sekreter Aydın, "Yapılacak bu kongre binamız şu anda Antalya bölgemizin en büyük kongre binası olacaktır. Tabi ki buradaki sürdürülebilirlik açısından da kongre binamızın Antalya'nın ekonomisine, turizmine çeşitlilik açısından çok büyük önem kazandıracağı düşüncesindeyim. Buradaki kongre merkezimiz EXPO'nun sona ermesine müteakip bitişiğindeki iç mekan alanlarımız dediğimiz, bu alanlarımızın da buraya katılması ile 9 bin 500 metrekareyi bulacak ki yaklaşık 9 bin 500 kişi kapasiteye hitap edecek bir alan oluşacaktır" dedi.Genel Sekreter Aydın, kongre merkezinin Antalya'da büyük etkinliklerin yapılmasına avantaj sağlayacağını belirterek, "Burada da Antalya'nın sadece bir tatil turizmi değil de çeşitlilik açısından büyük önem kazanacağı gibi 12 aya yaygın bir şekilde ekonomiye büyük bir katkı sağlanması düşünülmektedir" dedi.EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, "Şantiye şefi arkadaşımızdan ve yetkililerden aldığım bilgiye göre 28 Şubat itibariyle iş bitirme süremizdir. Herhangi bir aksama olmayacağını düşünüyorum. Yine şubat ayı sonu itibariyle bitirilmesi hedeflenmektedir. İnşaatımız şu an yüzde 80 seviyesine ulaşmıştır. Herhangi bir aksama olmadan da tamamlanacaktır. 23 Nisan'da da en güzel şekilde açılışını yapacağız" diye konuştu.


KAZIM AYDIN KİMDİR?

1964 Malatya Akçadağ doğumlu olan Kazım Aydın, 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi, İnşaat bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Erzurum Bölge Birliğinde göreve başladı. Sonrasında Malatya Bölge Birliği ve Kayseri Bölge Birliklerinde görev yaptı. 1993 yılında Kayseri Bölge Birliğine Şef olarak atandı. 1998 yılında Merkez Birliği Teknik İşler Daire Başkanlığı İnşaat müdürlüğüne şef olarak tayin edildi. 1998 yılından beri bu Müdürlükte görev yapmakta iken Emlak Müdürlüğüne atandı. 2009 yılının Ekim ayında Plan Proje ve İnşaat Müdürlüğü görevine getirilen Aydın 25 Ocak 2011 tarihli yönetim kurulu kararı ile Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Teknik İşler Daire Başkanlığı görevine atanmıştı.

Kaynak: Haber Alanya

Eklenme tarihi: 27 Şubat 2016

Okunma sayısı: 2765

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım