Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » Eaton, Bütün Binalarda Acil Durum Aydınlatma Performansının Otomatik Olarak İzlenmesi için CGLine+’ı Sundu!

Eaton, Bütün Binalarda Acil Durum Aydınlatma Performansının Otomatik Olarak İzlenmesi için CGLine+’ı Sundu!

Güç yönetimi şirketi Eaton, acil durum aydınlatması için kullanıcı dostu bir izleme sistemini çıkardığını duyurdu. Sistem, ticari binalarda el ile yapılan bakım kontrolleri ile ilgili maliyet ve zaman baskısını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Eaton Pazarlama Direktörü John Robb, “Eaton, pazarda var olan üç ürünü ile, acil durum aydınlatmasını izleme sistemlerinde uzun süreli bir uzmanlığa sahiptir. CGLine+’ın çıkışı ile, bu ürünlerin en iyi özelliklerini oldukça konfigüre edilebilir bir çözümde birleştirmiş olduk.
Çözüm, bina yöneticilerinin çoğunun ihtiyaçlarını karşılayacak, yasal sorumluklarını yerine getirmelerine, bina sakinlerinin güvenliğinin sağlanmasına ve iş sürekliliğinin korunmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Her bir CGLine+ izleme sistemi, 800 adede kadar armatürün izlenmesini destekliyor. 32 adet CGLine+ sisteminin birbirlerine entegrasyonu sayesinde internet bağlantısı üzerinden tek bir noktadan 25600 adet armatürün izlenmesi ve otomatik test edilmesi sağlanıyor. Bina Yönetim sistemlerine adaptasyon için arayüz kullanımını da destekliyor.

Sistem, arıza tespitlerinin gerçek zamanlı olarak bulunmasını ve rapor kayıtlarının tutulmasını garanti ediyor, böylece sistemin güvenli bir şekilde çalışması için gerekli önlemlerin önceden alınması sağlanıyor. Bu sistemle acil durum aydınlatmasına, bir yangın alarmı halinde veya diğer acil durumlarda insanların binadan güvenle tahliyesi konusunda güven duyulabilliyor.

Kullanıcılar, sistemi ya küçük binalar için ideal olan basit bir web temelli arayüz (HMI) yoluyla, ya da büyük binalar için olan daha gelişmiş CGVision yazılımı yoluyla izleyebilirler. Bina planlarının sisteme yüklenme olanağı ile beraber, armatür lokasyonlarının grafiksel görselleri ve arıza lokasyonunun doğru yerinin hızlı tespiti sağlanıyor. Ayrıca, Auto-ID fonksiyonu her bir armatüre farklı bir kimlik atıyor, böylece armatürlerin elle adreslenme

ihtiyacı ortadan kaldırılıp kurulum süreleri de azaltılmış oluyor. Talebe göre kullanıcı, armatürlere kendi istediği isimleri de atayabiliyor.

Armatür testleri, son kullanıcı taleplerine göre belirlenen zamanlardada gerçekleştirilebiliyor. Bütün testler ve uyarılar, sistem konfigürasyonlarını ve olay verilerini güvenli bir şekilde saklayan, tamamen yedekli bir dijital kayıt defterine ve isteğe bağlı PC paketine otomatik olarak aktarılıyor. Sistem ayrıca olay ve hata oluştuğunda gerçek zamanlı e-mail uyarılarına olanak veriyor. Böylece, hem kullanıcılar bilgilendirilmiş, hem de mevzuata uyum amacıyla gerekli olan kayıtların tutulması sağlanmış oluyor.

CGLine+ sistemi, geniş kapsamlı bir kurulumun parçası olarak, Eaton’un pazar lideri acil durum armatürlerini desteklemek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı çözümler için belirli üçüncü parti armatürlerle entegrasyonu da mümkündür.

John Robb sözlerine şunları da ekledi: “Bu sistem sadece hızlı ve kolay kurulum için değil, düzenli şekilde elle yapılan bakım kontrollerine ilişkin stres, maliyet ve işgücü ayrılması sorunlarını da ortadan kaldıran basit şekilde çalıştırılmak için tasarlanmış bir sistemdir. Size faydası ise, güvenilir bir test programını gerçekleştirmenin, herhangi bir potansiyel hatanın belirlenecek olmasının, en uygun kişiye uyarının yapılacak olması ve kayıtların tutulacak olmasının getirdiği rahatlıktır. Sonuçta, binanın, içindeki insanların ve diğer varlıkların korunması açısından yasal sorumluluklarınızı yerine getirmenizin yanı sıra, süren operasyonun kesintiye uğrama ihtimali de en aza inmiş oluyor.”

Eaton’un elektrik işi, güç dağıtımı ve devre koruma; yedek güç koruma; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; ağır ve riskli ortamlar için çözümler ve mühendislik servislerindeki uzmanlığı ile global bir liderdir. Eaton, bugünün en kritik elektrik gücü yönetimi zorluklarını karşılamak için global çözümleri ile konumlanmıştır.

Eaton, 2015’teki satışları 20,9 milyar doları bulan bir güç yönetimi şirketidir. Eaton, müşterilerimizin elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunuyor. Eaton yaklaşık 97,000 çalışana sahip ve 175’ten fazla ülkede müşterilere ürünler satmaktadır. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin: www.eaton.com.tr  / www.eaton.com

Kaynak: Promedia - Meltem Ateş

Eklenme tarihi: 02 Ağustos 2016

Okunma sayısı: 2068

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım