Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » Uransan A.Ş. müşterilerini mağdur etti, iddiası...

Uransan A.Ş. müşterilerini mağdur etti, iddiası...

Son günlerde sosyal medya hesaplarımıza ve mail adresimize çok sayıda Uransan A.Ş. hakkında şikayet iletisi aldık, konu ile alakalı firmaya mail gönderdik fakat herhangi bir cevap alımadık insaatim.com olarak ümit ediyoruz ki müşterilerin mağduriyetine yol açan firmanın haklı sebepleri vardır.

Firma'nın, müşterilerini bilgilendirecek açıklamaları yapmalıdır. Yapılacak her türlü açıklamayı sitemizde yayınlayacağımızı bildirmek isteriz.

Müşteri, işçi ve firma yorumlarınızı bu haber başlığı altında hakaret ve küfür içermeyecek şekilde yapabilirsiniz...


Bazı Şikayetvar.com Müşteri Şikayetleri

Uran Holding Urankent  Projesi ve Teslim Edilmeyen Daireler!
Urankent en iyi projesi diye satılığa çıkardığı Quen Park evlerini bir yıldır hala teslim edemediği gibi teslim ettiği Royal Plus dairelerini de hala teslim edemediği konut manzarasıyla toz içinde oturtmaya devam etmektedir. 2014' de teslim olmuş dairelerin hala manzarası Quen Park' ın inşaat alanı ve hafriyatıdır.

Uran Holding Queenpark Mağdur Etmeye Devam Ediyor...
Uran Holding şirketi uransan firmasının Ankara'daki Queenpark projesinden alınan evlerin tapusu verilmedi, inşaat taahhüt edilen teslim tarihi üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen henüz yarım vaziyette ve tamamlanmadı. Ne zaman teslim edileceği konusu belli değil. Karşımızda muhatap alınabilecek bir yetkili yok maalesef. Firmanın patronlarına ise ulaşmak mümkün değil. Holding bünyesinde faaliyet göstermesi gereken firmanın yaklaşımı maalesef bir mahalle müteahhidinden farklı değil. Sattıkları evlerin tapuları üzerinde maalesef borçlarından ötürü sayısız ipotek mevcut durumda. Aksi durumda piyasada faaliyet gösteren bu tür firmalar tarafından kolaylıkla mağdur edilebileceklerdir.

Uran Holding Halen Tapuları Vermedi.
Uran Holding merkez telefonlarına artık Aray Dış Ticaret çıkıyor. Tapuyu mart sonunda alacaksınız diyorlar ama halen daha kesin bir tarih veremiyorlar. Uran Holding yetkilileri 1 Nisan'a kadar tapularımızı vermenizi bekliyoruz. Tapularımızı veriniz artık!

Uran Holding Queen Park Konutları 2016'da Teslim Edilmedi!
Uransan holding Ankara Queen Park'tan ev aldım. 2016'da teslim edilecekti edilmedi. Firmada çalışan mühendis f*** beyden başka muhatap yok. Herkes yalan beyanlar da. Protokol gereği 2016'da teslim edilmeyen daire için kira bedeli ödenecekti ancak üzerinden 9 ay geçti hala bir şey ödenmedi. Evimizi teslim etmiyorlar.

Uran Holding Queen Park Ankara - Tapu Ve Teslimat Sorunu!
Eylül 2014'te en geç Haziran 2016'da Queen Park sitesinden daire numarası belli bir şekilde 1+1 dairenin bütün vaat edilen özellikleri ile teslimatı yapılması vaadiyle Uran Holding ile sözleşme yaptık. Sözleşmede verilen Haziran 2016 tarihi çoktan geçmiş olmasına rağmen, değil evin teslimatı tapular bile verilmedi (ki yasal olarak herhangi bir ev sahibi olamıyorum) ve herhangi bir yetkili ile görüşemiyoruz. Genel müdürlüğe yazdığımız dilekçeye bile 4 ay olmasına rağmen cevap gelmedi. Sonuç olarak tek yol yasal yollar gibi görünüyor. En azından tapu çıkmış ve verilmiş olsa bir nebze daha beklenir ama ne tapu ne tazminat ne de teslimat var. Sadece bir takım bahanelerle şu tarihte teslimat olacak diye geçiştirme lafları alıyoruz. Buradan benimle aynı durumdaki arkadaşlara sesleniyorum. Tek mantıklı yol, daha da gecikmeden ihtarname ve mahkeme yolunu seçmek.

Uran Holding Queen Park Teslimat, Tapu ve Kira Sıkıntıları.
Ekim 2014'te aldığım, teslimatı Haziran 2016'da olması gereken evle ilgili yaşadığım ve yaşamakta olduğum sıkıntılar; 1- Ödediğim senetler aylar sonra iade edildi. 2- Kasım 2014'te tapunun verileceği söylendi ama hala verilmedi. 3- Haziran 2016'da teslim edilmesi gereken ev hala teslim edilmedi. Ortak alanlar (site içi vs.) daha söz konusu bile değil. 4- İşçilik kalitesi çok kötü durumda. 6-7 kere teslim için gitmeme rağmen çok temel eksiklikler var ve yapılmıyor. Yapılanların vaat edilen evlerle uzaktan yakından bir alakası yok. 5- Sözleşmede, gecikme olması durumunda her ay için kira ödemesi yapılacağı yazmasına rağmen böyle bir ödeme yapılmamakta. 6- Bugüne kadar söylenen/vaat edilen hemen hemen her şey yalan. Artık sorunlarla ilgili muhatap dahi bulunamıyor.

Uran Holding Queen Park Konutları Sözleşmeye Uyulmuyor!
Uran Holding firmasının Queen Park projesinden Eylül 2015 döneminde daire satın aldım. Firma ile tarafımca yapılan sözleşme de Haziran 2016 tarihinde teslimat ön görülüyordu. Hala şantiyeden farksız olan inşaatın Haziran 2017 belki de daha sonrası bir tarihte teslim edileceği söyleniyor. Sözleşme de yer alan herhangi bir maddeye uyulmuyor. Tarafıma gecikmeden ötürü kira geliri ödenmiyor ve türlü bahaneler ile geçiştiriliyor. İnşaat karınca hızı ile ilerliyor. Alanlar mutsuz ve pişman. Tapu alamayanlar, senedini vadesinden önce ödeyip senetlerini iade alamayanlar vs..Firmanın problemleri saymakla bitmez. Bir projeyi bitirmeden diğerine başlayan ve tamamen günü kurtarmaya yönelik bir işleyiş içerisinde olan, hukuk tanımayan, kurumsallıktan uzak sıradan bir müteahhit gibi çalışan firma.

Uran Holding Verilmeyen Ev Tapuları!
Ankara uranket-mirage bahçe sitesinde Temmuz 2014 ayında peşin para ödeyerek aldığım evin tapusunu halihazırda alamamış durumdayım. Sonradan öğrendim ki benim durumunda olan çok sayıda insan varmış. Evlerin üzerine kredi çektikleri için ve ödeyemedikleri için evler hacizli gözüküyor. Ayrıca son inşaatlarını bitirememeleri, yeni başlayacaklarını taahhüt ederek topraktan sattıkları inşaata da bir türlü başlayamamaları çevrede Uran'ın battığı vs. Söylemlere sebep olmakta.

Uran Holding Queen Ev Teslimi Yapılmıyor!
Uran Holding queen park konutlarından daire aldım. Sözleşme tarihinin üstünden 6 ay geçmesine rağmen teslim etmiyor. Borcum bitti ama tapumu bile vermiyor. Yeni projeye başlıyor. Çok mağdur duruma düşürdüler.

Uran Holding Sözleşmeye Uymuyor!
Uran Holding isimli firmanın Urankent'deki Queen Park konut projesinden daire satın aldım. Haziran 2016 teslimi için sözleşmemiz olmasına rağmen ne daireyi teslim etti ne de sözleşme şartlarına göre kira yardımı yapıyor.

Şikayet Alıntıları
https://www.sikayetvar.com/uran-holding

Kaynak: sikayetvar.com

Eklenme tarihi: 20 Ağustos 2017

Okunma sayısı: 4216

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım