Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Yazılar » İnşaat Yazıları-1 » Pratik Bilgiler » Asma tavan sistemlerin püf noktaları
Yazılara Dön

Asma tavan sistemlerin püf noktaları

  • Asma tavan montajının son aşamasında paneller, dışarıdan temin edilebilecek toz tutmayan eldivenler (pamuk esaslı) ile monte edilmelidir. Daha sonra olabilecek tüm panel söküm ve takım işlemlerinde de bu eldivenler kullanılmalıdır.
  • Metal tavanda panel yüzeyleri, gerektiğinde aşındırıcı özelliği olmayan ve (seyreltilmiş) ev tipi deterjan/temizlik maddeleri kullanılarak, yumuşak bir bez yardımı ile yüzeye ve boyaya zarar vermeden silinebilir. Silinen yüzeyler en son olarak, güderi veya süet esaslı bez ile silinerek yüzeydeki nem ve toz alınmalıdır.
  • Taşıma ve depolama esnasında metal asma tavan panelleri taşyünü ya da diğer plakalardan farklı olarak köşelerinden değil, ortalarından zarar görebiliriler. Buna önlem olarak depolanacak karton ambalajlı metal tavan panellerinin, paletlerinden indirildikten sonra kutuların dikey konumda istiflenmesi ve kutuların paletten ayrılmaması önerilmektedir.
  • Bütün plakaların uygulanacakları mekanda paketlerin açılmadan 24 saat süre ile bekletilmesi, böylece ortamın koşullarına uyum sağlaması gereklidir.
  • %100 nem dayanımına sahip taşyünü plakalar özel "Non-Corrosive" taşıyıcılar ile kullanılmalıdır.
  • Taşyünü plakalarda "Yıkanabilir" kelimesi, sabunlu ve nemli bir süngerle 500 defa silinmesinden sonra yüzeyinde yıpranma veya bozulma olmaması anlamına gelir. Basınçlı su ile yıkanabileceğini ifade etmez.
  • Köşebentler duvara en fazla 45 cm. aralıkla vidalanmalıdır.
  • Ana taşıyıcıyı destekleyen en uçtaki askı telinin duvardan uzaklığı en fazla 60cm olmalıdır.
  • Askı yaylarının nem, sıcaklık değişimleri gibi korosif etkilerden ötürü sürekliliğini yitirerek taşıyıcı özelliğini kaybetmemeleri için korozyona karşı bir kaplayıcı madde ile kaplanmış olması gereklidir. Korosif koşullarda en iyi dayanımı fosfat kaplı yaylar göstermektedir.
  • Depodan aldıracağınız Taşyünü Plaka siparişlerinizde yüklenmek üzere gelen aracın; yükleme yapılacak kasa zeminin düzgünlüğü, kasasının su geçirmeyecek şekilde kapalı olması veya plakaları naylon ile iyice örtmesi, malzeme boşaltımı aşamasında kartonların köşeleri üzerinde yuvarlanmaması önemlidir.


Yukarı Git Yazılara Dön

Son Eklenen Yazılar

Doğrudan - Dolaylı Şantiye Giderleri  /   İnşaat Yazıları-2 Emlak danışmanlarının aşina olduğu sorular!  /   İnşaat Yazıları-1
İngilizce Belirteçler Quantifiers Konusu konusarakogren.com'da  /   İnşaat Yazıları-2 Tag Heuer Saat Tarzlarında Zarif Dokunuşlar modasaat.com  /   İnşaat Yazıları-2
Kirişli radye temel nedir? Kirişli radye temel çeşitleri nelerdir?  /   İnşaat Sistemleri EPDM Membran  /   İnşaat Yazıları-2

ÖNERİLERİMİZ

YAZILARI TAKİP ET!

TANITIM

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım